Millised on bowlingu reeglid?

Bowling on spordiala, kus mängijad püüavad visata raskust (nn palli) mööda spetsiaalselt ettevalmistatud rajad (nn sildid) ja püüavad lüüa maha kümme risti asetatud kuubikut (nn keegleid). Bowlingul on palju erinevaid reegleid ja variatsioone, kuid siin on mõned põhieeskirjad:

  1. Mängijad mängivad vaheldumisi, st iga mängija teeb ühe viske korraga. Mängu eesmärk on lüüa maha kõik kümme keeglit võimalikult väheste visetega.
  2. Mängija peab asetama oma jalad ja keha etteantud piirkonnas, mida nimetatakse “aluseks” või “viskejooneks”.
  3. Enne viset peab mängija valima palli, mis sobib nende käele ja stiilile kõige paremini. Pallid varieeruvad kaalu, suuruse ja materjali poolest.
  4. Kui mängija viskab palli, siis see peab rullima mööda rada ja tabama keegleid. Kui mängija tabab kõiki kümme keeglit ühe viskega, siis nimetatakse seda “puhtaks mänguks” või “perfect game”.
  5. Kui mängija lükkab maha kõik kümme keeglit kahe viskega, siis nimetatakse seda “varrukas” või “spare”.
  6. Kui mängija ei suuda lüüa maha kõiki kümme keeglit kahe viskega, siis kantakse tema skoorile vastav arv maha jäänud keegleid.
  7. Mäng koosneb tavaliselt 10 voorust. Iga voor koosneb mängijate vaheldumisi tehtud kahest viskest, välja arvatud 10. voor, kus mängija võib teha kolm viset, kui ta saab varruka või puhta mängu.

Need on mõned põhieeskirjad bowlingu kohta, kuid erinevad variatsioonid ja reeglid võivad erineda sõltuvalt mängu tüübist ja asukohast, kus mängitakse.

Jaga seda!